Za co szanuję (świetnych) aktorów

Czy ktoś (kto nie widział właściwego filmu) jest w stanie powiedzieć, kogo przedstawia powyższe zdjęcie?

Te role zainspirowały mnie do paru porównań, które znajdziecie poniżej.

Kiedyś słyszałam opinię, że polskie kino nie jest na bardzo wysokim poziomie z jednej oczywistej przyczyny: aktorzy obawiają się oszpecić. Ekrany przedstawiają pięknych i bogatych, a tym samym kolejne tytuły stają się nierealistyczne. Dobrzy aktorzy dla pieniędzy i sławy potrafią zaakceptować każdą rolę, przez którą zmieniamy o nich zdanie. Bo prawdziwi kinomaniacy chcą oglądać role trudne.

Ale to było parę lat temu. Od tamtej pory poziom polskiego kina wzrósł, pojawiło się wiele ciekawych pozycji z równie ciekawymi kreacjami. Wierzę, że doczekamy się ról na miarę tych, które przedstawię poniżej.

Poniższe zdjęcia przedstawiają role, które mnie zafascynowały.

I wspomnę jeszcze, że nie mam tutaj na myśli filmów fantasy, gdzie format wymaga mocnych charakteryzacji, przez co aktorzy i aktorki są nierozpoznawalni.

Ale do rzeczy…

***

 

Sean Penn

 

Johnny Depp

 

James Franco

 

Matthew Mcconaughey

 

Jared Leto
***
powyższe fotografie pochodzą ze stron:
amherststudent.amherst.edu
screencrush.com
 voices.suntimes.com
nydailynews.com
badische-zeitung.de
fanpop.com
mirror.co.uk

Similar Post

10 Comments

  1. Wiedziałam od razu, kto na pierwszym zdjęciu jest 😀 Bardzo sobie cenię aktorów, którzy potrafią i chcą dla roli zmienić się tak diametralnie. Nie boja się ośmieszenia, oszpecenia, czy nawet zmiany płci. A do tego ich kreacje nie są przeznaczone jedynie ku rozrywce, ku zabawie, ale po to by przekazać coś ważnego, zmusić do myślenia.

  2. Cóż.. z wyżej wymienionych tak naprawdę lubię tylko Johnny'ego. Jest super! Świetnie gra, ma dobrą mimikę, gra przede wszystkim ciekawe role i umie się wżyć w każdą z ról 😉
    Pozdrawiam! btw. jestem ciekawa jakie są Twoje ulubione aktorki 😀

    1. Film "Witaj w klubie" był moim pierwszym spotkaniem z Leto. Jamesa Franco także poznałam stosunkowo niedawno. Jestem zafascynowana tym, jakie mogą stworzyć kreacje. I tym, jak bardzo są w stanie wczuć się i przekazać całym sobą całkowicie inny charakter. Deppa uwielbiam od dziecka praktycznie 🙂 Choć wielu twierdzi, że grać nie potrafi. Cóż, różne są gusta 😉 A aktorki z pewnością jeszcze kiedyś przedstawię. Czy też ciekawe kreacje aktorek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *