tędy i owędy po kulturze

Sobota z Anią Dąbrowską: pozytywne zaskoczenie

sobota-z-ania-dabrowska-pozytywne

Wokalistka jest aktywna na naszym rynku muzycznym od dziesięciu lat. Ja zaczęłam przysłuchować się jej tekstom dopiero dwa lata temu (pomijając parę “przypadkowych” odsłuchów podczas słuchania jakiegokolwiek radia). “Charlie Charlie” pokochałam, “Bang Bang” uważam za wyśmienity, w kółko mogłabym słuchać “Jesteś jak sen o spadaniu“, “Ciągle mylę cię z nim” a ostatnio wybitnie upodobałam sobie “Jeszcze ten jeden raz”.

Promocyjne foto “Bawię się świetnie” by Szymon Brodziak
źródło: www.last.fm

Ale dlaczego o tym piszę?

Wczoraj w mojej małej ojczyźnie, przy okazji rocznicy nadania praw miejskich, odbył się koncert właśnie z jej udziałem. I zmuszona jestem stwierdzić ogromne pozytywne zaskoczenie. Wokalistka ma świetny kontakt z publicznością. Choć temperatura jak na ten okres była iście skandynawska, starała się jak mogła, by rozgrzać słuchaczy. Poznać się dało jej poczucie humoru, gdy z gorącą herbatką w ręku utrzymywała łączność z publiką. Zaśpiewała najbardziej znane – nie tylko zagorzałym fanom – piosenki, ale zaczęła bardzo ambitnie. Jak sama stwierdziła, pierwsze którymi nas uraczyła były tymi, które są dla niej szczególne. Z parującym oddechem wyśpiewała swoje teksty, dając widzom chwile do zadumy i przedstawiając ciekawe aranżacje. Wraz z zespołem pokazała jednocześnie, czym jest dobra muzyka. Na jej koncert z całą pewnością warto się wybrać.

3 Komentarze
Podziel się treścią

Joanna Kulik

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Opcjonalnie technik obsługi turystycznej. Uwielbia czytać, oglądać, podróżować, odkrywać. I o tym pisze.

3 Komentarze

 1. Minerwa
  29/09/2013 at 2:11 pm

  Możliwe, że kiedyś widziałam jakiś kawałek jej koncertu, bo parę lat temu – jak na MTV jeszcze puszczano muzykę – wiedziałam, kim jest Ania Dąbrowska. Nie zamierzam aktywnie wracać do słuchania jej, ale dzięki Tobie pamiętam, że ktoś taki jest. 🙂

 2. Książkowa fantazja
  30/09/2013 at 10:00 am

  Super fanka jej nie jestem, ale zawsze jestem otwarta gatunkowo czy to chodzi o książki, czy też muzykę i filmy, więc jak nadarzy się okazja posłuchać na żywo Ani to z chęcią skorzystam 🙂 Pozdrawiam 🙂

 3. Marta Kor
  30/09/2013 at 6:04 pm

  ja bardzo ją lubię – jest niesamowicie pozytywna, nie lansuje się i żyje jak chce;))

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pole są odpowiednio zazanaczone*