poznaj świat

Warto zobaczyć: Lwów

warto-zobaczyc-lwow

Lwów to jedno z tych miast, które przyjezdnym ma najwięcej do zaoferowania. Obecnie pozostaje przemysłowym miastem, najważniejszym w zachodniej Ukrainie oraz istotnym węzłem kolejowym. Umiejscowiony jest w kotlinie na pograniczu Roztocza i Podola, nad rzeką Pełtwią, będącą lewym dopływem Bugu i zamknięty jest ze wszystkich stron wzgórzami. W XIX i XX wieku był znaczącym ośrodkiem wielu narodów, mocno oddziałującym na Europę Środkową. Tworzyli tutaj Polacy, Żydzi, Niemcy, Ukraińcy, Austriacy, Ormianie, a także artyści z Włoch i Francji. Wędrując brukowanymi ulicami i przemieszczając się marszrutkami, mimo upływu lat, wciąż czuć ten sam klimat. W mieście, w którym nadal widoczne są wpływy różnych kultur, narodowości i religii warto spędzić trochę więcej czasu. Tutaj na każdym kroku krają się zakątki zachwycające, posiadające duszę.

Lwów daje niezwykle szerokie turystyczne możliwości. To raj dla smakoszy lubujących się w tradycyjnym jedzeniu, antykwariuszy i osób miłujących kulturę tzw. wysoką. Wędrując pomiędzy kamienicami i willami zamieszkałymi niegdyś przez Marię Konopnicką, Stanisława Lema czy Józefa Piłsudskiego, odnajdziemy miejsca będące świadkiem najważniejszych wydarzeń historycznych. Ale także osoby, które nauczaniu historii najchętniej powiedziałyby do widzenia odnajdą coś dla siebie. Podczas gdy centrum – po godzinach doświadczania historii – dostarczy nam sporo rozrywki, wypełniając wieczory kulturą, Łyczaków da nam chwile do zadumy. Można niespiesznie wędrować uliczkami, odkrywając tajemnicze i pamiętające czasy Mickiewicza miejsca, ale także spacerować po północnych regionach miasta, gdzie wyjdziemy na spotkanie wiejskiemu życiu podziwiając ludowy charakter Ukrainy.

 O miejscach, które w mieście warto zobaczyć oraz kiedy i na jak długo do miasta warto się wybrać – tego dowiesz się z tekstu mojego autorstwa zamieszczonego pod tym linkiem.

 

1 Komentarze
Podziel się treścią

Joanna Kulik

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Opcjonalnie technik obsługi turystycznej. Uwielbia czytać, oglądać, podróżować, odkrywać. I o tym pisze.

1 Komentarze

  1. Katarzyna Meres
    15/12/2013 at 3:08 pm

    Lwów jest piękny. Jeszcze nie byłam, ale mam nadzieję, że wkrótce uda mi się to zmienić 🙂

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pole są odpowiednio zazanaczone*