tędy i owędy po kulturze

Magia filmu, magia muzyki: kto poprawia mi nastrój?

magia-filmu-magia-muzyki-kto-poprawia

Pod notką ukazującą ciekawe aktorskie kreacje jedna osoba w komentarzu wyraziła zaciekawienie, jakie AKTORKI cenię najbardziej. Niech ten wpis będzie skromnym początkiem dającym odpowiedź na to pytanie. Co jakiś czas będę przedstawiać osoby, które mnie inspirują, poprawiają mi humor, nastrajają na różne fale – filmowo, telewizyjnie, reportersko, pisarsko czy muzycznie. 

źródło

Pierwsze świadome ekranowe spotkanie z Zooey Deschanel w moim przypadku nastąpiło dość niedawno. Choć sporo czasu minęło, od kiedy zobaczyłam ją w filmie po raz pierwszy. Taki mały paradoks, jaki wielokrotnie mi się zdarzył.

Najpierw pokochałam jej muzykę. Wraz z M.Wardem tworzy zespół She & Him. Razem nagrali do tej pory cztery studyjne albumy, w tym jeden świąteczny – oczywiście na swoją mantrę. Drugiej płyty mogłabym słuchać na okrągło. A projekt ten to muzyka nastrojowa i wpływająca na emocje. Przynajmniej moje. Skategoryzować można ją jako delikatny indie folk. Miły dla ucha głos Zooey i charakterystyczne brzmienie da się łatwo rozpoznać. 

Utwór Thieves przypadł mi do gustu najbardziej. Najchętniej zachęciłabym do polubienia go każdą napotkaną osobę.

A skąd możecie Zooey najdokładniej kojarzyć?

Tak, 500 dni miłości zdecydowanie można zapamiętać na lata. Ogólny klimat filmu, także muzyczny (a może przede wszystkim muzyczny?) bardzo przypomina twórczość piosenkarki/aktorki. Jako komedia romantyczna jest filmem wybitnym. Nie jest to czcze gadanie. Wnosi pewną świeżość do współczesnej kinematografii. Poprawia humor (niesamowicie) i wzrusza (również niesamowicie). A kreacje aktorskie to zaledwie deserek. Wisienka na torcie. Kto jeszcze filmu nie widział, może jedynie żałować. Oczekiwania nie zawsze idą w parze z rzeczywistością. Ale nie w przypadku tego filmu. Warto mieć duże oczekiwania i warto spędzić z bohaterami ten krótki czas.

W wolnej chwili zachęcam także do zajrzenia pod poniższy link i przeczytania mojej recenzji filmu.

Wczoraj telewizja przypomniała inną komedię z jej udziałem. I to ona obudziła moja inspirację. Oglądałam film już kiedyś, ale kompletnie nie byłam świadoma roli Zooey w tym tytule. Zaskakująca musiała być moja mina, gdy zdałam sobie z tego sprawę 😉

 

A Wam zdarzyło się takie swoiste deja vu? Jak długa była Wasza droga do pokochania danej aktorki czy aktora? 

Na koniec pozostawiam Was w muzycznym nastroju.

***

Więcej o Zooey i jej zespole:

na portalu filmowym

na portalu muzycznym

 

8 Komentarze
Podziel się treścią
Tagi:

Joanna Kulik

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Opcjonalnie technik obsługi turystycznej. Uwielbia czytać, oglądać, podróżować, odkrywać. I o tym pisze.

8 Komentarze

 1. Katarzyna Meres
  22/04/2014 at 8:16 pm

  Po głębszym zastanowieniu się to ja nie mam ulubionej aktorki, czy aktora; chociaż w sumie mogłabym zakwalifikować tutaj Jessicę Lawrence 🙂 O Zoey kiedyś słyszałam, ale nie miałam okazji oglądać filmu z nią w roli głównej 🙂

  • admin3682
   07/05/2014 at 6:54 pm

   To szybko nadrabiaj, są to dobre komedie.

 2. alicjamagdalena
  22/04/2014 at 8:18 pm

  Przyznam, że nie znam tej pani, ale chętnie zwrócę na nią uwagę 🙂

  • admin3682
   07/05/2014 at 6:57 pm

   Polecam!

 3. Franca
  23/04/2014 at 7:08 am

  Zooey Deschanel kojarzę tylko z nazwiska, ale skoro rekomendujesz filmy z jej udziałem, chętnie je obejrzę.

  • admin3682
   07/05/2014 at 6:55 pm

   Zgadza się, mnie filmy z jej udziałem bawią mocno. A poluję jeszcze na serial z nią w roli głównej – Jess i chłopaki. Niestety nie mam Fox Life

 4. Edyta
  23/04/2014 at 9:43 am

  Lubię Zooey, choć sama spotkałam się z nią jako z aktorką, przypadkowo trafiając na serial " Blaszany bohater" (nie ma to jak mieć sentyment do czarnoksiężnika z krainy Oz :)). Ale jako piosenkarki jej nie znam!

  • admin3682
   07/05/2014 at 6:56 pm

   O Blaszanym bohaterze nie słyszałam. Ale na pewno kiedyś dorwę 🙂

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pole są odpowiednio zazanaczone*